Dziś uroczystość Objawienia Pańskiego. Trzech Króli. Odwiedziliśmy Szopkę w Kielanówce

Uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie nazwana Świętem Trzech Króli. W Ewangelii św. Mateusza, napisane jest o Mędrcach przybywających do miasta Betlejem, aby pokłonić się i złożyć hołd nowo narodzonemu Jezusowi. Mędrców nazywa się Królami, niosą oni dary: złoto jako królowi, kadzidło jako Bogu i mirrę jako człowiekowi zapowiadającą Jego śmierć. 

W wielu miastach w Polsce w tym dniu odbywa się Orszaki Trzech Króli. Tak było też w Rzeszowie, ulicami miasta królowie wraz z mieszkańcami maszerowali pod hasłem „Nade wszystko miłosierdzie – Miłość, Pokój, Przebaczenie„.

Zawędrowaliśmy dziś do Kościoła p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej w Kielanówce na Mszę świętą aby po niej podziwiać  Szopkę, którą od 2000 roku tworzy Pan Augustyn Inglot, 80 letni cudotwórca. Szopka robi cudowne wrażenie. Pierwsze raz ją widziałem i wchodząc do Kościoła zastanawiałem się gdzie jest Ołtarz, gdyż nie było go na pierwszy rzut oka widać, dopiero po uważnym przypatrzeniu się można było zobaczyć, że Ołtarz wtopił się w Bożonarodzeniową Szopkę :-)

Szopka jest ruchoma, płynie w niej woda, latają samoloty, lata nawet balon zespołu Mistrzów Polski Asseco Resovii Rzeszów. Pan  Augustyn Inglot od 15 lat dodaje nowe elementy do Szopki, te które najbardziej mu się podobają. W tym roku pojawił się m. in. niedawno otwarty most im. Tadeusza Mazowieckiego. Zapraszam do obejrzenia zdjęć Szopki w Kielanówce.

Szopka w Kościele w Kielanówce

Szopka w Kielanówce

Szopka w Kielanówce

Szopka w Kielanówce

Szopka w Kielanówce

Szopka w Kielanówce

Szopka w Kielanówce

Szopka w Kielanówce

Szopka w Kielanówce

Szopka w Kielanówce

Szopka w Kielanówce

Szopka w Kielanówce

Szopka w Kielanówce

Szopka w Kielanówce

Szopka w Kielanówce

Szopka w Kielanówce

Szopka w Kielanówce

Szopka w Kielanówce

Szopka w Kielanówce

Szopka w Kielanówce

Szopka w Kielanówce

Szopkę można oglądać do godziny 18:00. Więc warto się wybrać do Kielanówki i na własne oczy zobaczyć przepiękną Szopkę Bożonarodzeniową. Zapraszamy!